İşyeri açma ve çalıştırma ruhsatında süre 31/07/2021 tarihine uzatıldı

09 Eylül 2020
7355
İşyeri Açma Ve Çalıştırma Ruhsatında Süre 31/07/2021 Tarihine Uzatıldı

09/09/2020 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan tarafından yayınlanan yönetmelikle “İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı’nda” süre 31/07/2021 tarihine uzatıldı.

Federasyonumuzla birlikte İMAS olarak yaptığımız yoğun çalışmalar ve görüşmeler neticesinde işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı yönetmeliğine uyum sağlama süreci dolayısıyla işyerlerinin ruhsat yönetmeliğine uygun hale getirilmesi yada yönetmeliğe uygun işyerlerine taşınma süresi 31/07/2021 tarihine kadar uzatılmıştır.
İMAS olarak yönetmelik devreye girdiği tarihten itibaren ruhsat alamayacak meslektaşlarımızın sorununu sizlerin de takip ettiği üzere her mecrada dile getirdik.
İstanbul Ticaret Odası'nda gerçekleşen toplantıda İTO Başkanımız Sayın Şekip Avdagiç Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan’a talebimizi iletti. Ankara’da Bakan Yardımcımız Sayın Hasan Süver ve Genel Müdürümüz Sayın Turan Konak’ı ziyaretlerimizde taleplerimizi ilettik. İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya’yı ziyaret ederek sorunumuzu aktardık.
Destek ve anlayışlarından dolayı  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan’a Bakan Yardımcımız Sayın Hasan Süver’e, İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya’ya, Genel Müdürümüz Sayın Turan Konak’a, İTO Başkanımız Sayın Şekip Avdagiç’e İMAS ve meslektaşlarımız adına teşekkür ederiz.

 

İMAS Yönetim Kurulu Başkanı

        Hayrettin Ertemel

  • İSTANBUL MOTORLU ARAÇ SATICILARI DERNEĞİ
  • Adres:
  • İstoç Oto Tic. Merk. 3.Cadde E Plaza No: 7/13 Bağcılar / İSTANBUL
  • Tel: (+90) 850 340 25 55
  • E-posta: info@imas.org.tr

Yukarı çık.

ODAMIZ

Close